Głos św. Jana Pawła II:
„Trzeba spojrzenia miłości, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą pracy, dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny, wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei. Potrzeba „wyobraźni miłosierdzia”, aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny, którzy zagubili się w świecie różnorakich uzależnień lub przestępstwa; aby nieść radę, pocieszenie, duchowe i moralne wsparcie tym, którzy podejmują wewnętrzną walkę ze złem.”
Kraków, sierpień 2002
Z kalendarza:
Był niestrudzonym pielgrzymem miłosierdzia, gdy docierał na krańce świata, by nieść ludziom nadzieję, której źródłem jest Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały. Był świadkiem miłosierdzia, gdy pochylał się nad cierpiącymi i płaczącymi, gdy bronił godności ludzkiej i upominał się o tych, o których świat zapomniał. Był apostołem miłosierdzia, gdy tworzył encykliki, listy, homilie – powiedział kard. Dziwisz.
Zwrócił uwagę, że w dobie pandemii św. Jan Paweł II uczy współczesnego człowieka całkowitego zawierzenia Bogu, który jest miłosierdziem i wyjścia z miłością do potrzebujących. - Miłosierdzie przybrało konkretny kształt stawania się bliźnim dla "najbardziej potrzebujących braci" – mówił św. Jan Paweł II w homilii w dniu kanonizacji św. Faustyny – przypomniał hierarcha.
https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2494575,Kardynal-Dziwisz-sw-Jan-Pawel-II-byl-papiezem-Bozego-milosierdzia
Myśl na dziś: Rozmawiaj z każdym językiem miłości, nie podnoś głosu, nie przeklinaj, nie rób przykrości, uspokajaj. (kard. Stefan Wyszyński)