FUNDAMENT WIARY

Słowo Boże, które do nas dociera , kształtuje nasze wnętrze.

Aby spełnił się Boży Plan, potrzebne są rekolekcje, które pozwolą na nowo odkryć drogowskazy naszej wiary. Funkcję Bożego Pośrednika, pomagającego „ odświeżyć ” życie Parafian w Chechle sprawuje w tym roku ks. dr Tomasz Smalcerz – oficjał Sądu Biskupiego w Sosnowcu, który przyjął zaproszenie z rąk ks. Dziekana – Marka Szeląga.

Słowa ks. dr. Tomasza Smalcerza, skierowane do wiernych pierwszego dnia rekolekcji, zawierały przemyślenia dotyczące wyjątkowej roli modlitwy w kształtowaniu naszej wiary.

Modlitwa jest kluczem do głębokiego zrozumienia Eucharystii.

Szczególną rolę spełnia modlitwa „Ojcze nasz” , zawiera bowiem siedem próśb człowieka wierzącego, siedem chrześcijańskich postaw, godnych naśladowania.

Miłosierdzie – dotknięcie Boga, diametralnie może zmienić życie człowieka klękającego z pokorą do spowiedzi świętej.

Wielowymiarowa zależność – Słowa Bożego - docierającego do naszego wnętrza i przekładającego się na nasze życie jest możliwa tylko dzięki systematycznym rekolekcjom.

Technologia Pana Boga, Boży Internet, funkcjonuje tylko dzięki szczerej modlitwie, bo: „ Żyjesz jak wierzysz , wierzysz jak żyjesz”.

Doczesne życie ma sens jeśli jest oparte na „ szkielecie wiary”, fundamencie jakim jest moc Słowa Bożego.

Człowiek nigdy nie zrozumie siebie, jeśli nie stworzy swojego obrazu, który spodoba się Bogu a nie tylko przełożonemu, sąsiadowi, koleżankom w pracy.

Jeśli potrafimy tyle czasu przeznaczyć na sprzątanie mieszkania, odświeżanie ubrań i odnawianie mebli, to posprzątanie swojego duchowego podwórka powinno być radością a nie przymusem dla każdego katolika.

Pozwól zaprosić się na kolejny dzień rekolekcji, aby Słowo Boże wyszlifowało Twoje sumienie, aby nie dopadł Cię „ alzheimer wiary”.

Anna Hajduła