SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU11 lutego 2024r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa ,,Jeśli zechcesz...". Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu...
2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy w czwartek przed piątą niedzielą Wielkiego Postu.
3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego okres Wielkiego Postu. Msze Swięte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. (10:00 i 17:00). Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a na zakończenie Mszy Świętych będzie można materialnie wspomóc osoby najbardziej potrzebujące na Ukrainie. Jest to Ogólnopolska zbiórka Caritas do której zachęca także naszą diecezję ks.arc.Adrian Galbas..
4. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będę o nich informować na bieżąco.
5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych miedzy 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany", okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. (16:00), młodzież na godz. (19:00), a dorosłych na godz. (17:00). Natomiast od przyszłej niedzieli - pierwszej Wielkiego Postu będziemy śpiewać Gorzkie Żale W piątek po Popielcu odbywa się też specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych seksualnie małoletnich.
8. Msze św. Prasa. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
Podziękowanie za prace na rzecz parafii :.Barbara Kulik, Magdalena i Faustyna Palska, oraz Grzegorz Hajduła. Serdeczne Bóg zapłać..