Prasa katolicka
„NIEDZIELA" NA 20 LUTEGO 2022 r.
- Szczegóły
- Kategoria: Prasa katolicka
Niedziela
TYGODNIK KATOLICKI OD D/26
ZAPRASZAMY DO LEKTURY 8. NUMERU „NIEDZIELI" NA 20 LUTEGO 2022 R.
PRZEGLĄD „NIEDZIELI" Wybrane artykuły
ATAK NA ŚWIADKA PRAWDY
Dlaczego próbowano zdyskredytować jednego z największych teologów i myślicieli przełomu dwóch ostatnich wieków? Mówi ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź, znawca Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.
- s. 11
UKRAINA SPOKOJNA I GOTOWA
Jaki jest stosunek Ukraińców do wojny, a jaki do Rosji? Czy ich południowo-wschodni sąsiad wciąż jest przez nich traktowany jako starszy, pomocny brat? Przyglądamy się nastrojom na Ukrainie w momencie największej próby sił od lat. s. 14-15
DZIECI ROZWODNIKÓW
Jakie są skutki rozwodu rodziców dla dziecka? Z jakim bagażem osoby z rozbitych rodzin wchodzą w dorosłość? Ekspert udziela odpowiedzi na te pytania i wiele innych dotyczących negatywnych skutków rozwodów. s. 26-27
DBAJ O ZDROWIE W najnowszym dodatku tematycznym „Dbaj o zdrowie" przyglądamy się problematyce szeroko pojętego stresu. Podpowiadamy, jak nie zajadać stresu, jak poradzić sobie z lękiem i niepewnością oraz jaka aktywność najbardziej wpływa na redukcję stresu.
- s. 67-74
Prasa katolicka 7 LUTY 2022r
- Szczegóły
- Kategoria: Prasa katolicka
NIEDZIELA
ZAPRASZAMY DO LEKTURY 6. NUMERU „NIEDZIELI" NA 6 LUTEGO 2022 R.
PRZEGLĄD „NIEDZIELI" Wybrane artykuły JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ UCZUCIA RELIGIJNE?
Skąd bierze się rosnąca nienawiść do chrześcijan, do miejsc i symboli dla nas ważnych? Skąd tyle agresji, brutalności wobec wierzących? Jak zatem skutecznie chronić uczucia religijne? Na te pytania ekspert udziela odpowiedzi. s. 14-15
KATOLIK I ATEISTA. DWA ŚWIATY? O ile łatwo stwierdzić, kim jest katolik, o tyle trudniej określić ateistę, ponieważ ateizm oznacza zjawiska różniące się między sobą. Ateista ateiście nierówny. Czy te dwa światy - wiary i niewiary - może coś połączyć? Na to pytanie odpowiada ks. Jarosław Grabowski. s. 16-17
RELIGIA. NAJBOGATSZYCH Dlaczego szefowie Google'a, Facebooka i Amazona oraz przedstawiciele elit finansowych zainteresowani są niechrześcijańskimi formami duchowości i jakie rodzi to zagrożenie - wyjaśnia włoski socjolog. s 32-33
CZY ZMARLI MOGĄ NAS ODWIEDZAĆ?
Dusze zmarłych, dusze czyśćcowe przychodzą do świętych, prosząc ich o pomoc. Brat Maciej Zinkiewicz przybliża fascynujące historie świętych, którzy nieśli ulgę zmarłym oczekującym na niebo. r.> s. 70-71
GOSC NIEDZIELNY
Nr 5 6 lutego 2022 Nr 5 6 lutego 2022
Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego", w którym można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.
Prasa katolicka 1.01.2022 r.
- Szczegóły
- Kategoria: Prasa katolicka
„NIEDZIELA”:
Nowy dodatek tematyczny. „Uwierz w cuda”, a w nim: czym jest bilokacja, historia jezuitów, którzy cudownie przeżyli eksplozję bomby atomowej w Hiroszimie oraz niezwykłe świadectwa ludzi nawróconych.
Między lękiem a nadzieją… Czy pandemia, kryzys gospodarczy, kulturowy i tożsamościowy sprawią, że życie, które wiedliśmy do tej pory, przejdzie do przeszłości? Czy raptowne cywilizacyjne przyspieszenie zmieni nasze serca, umysły i dusze? Jaki będzie rok 2022? Na te pytania odpowiadają eksperci, ludzie nauki, kultury i Kościoła.
Orszaki wróciły. Mimo trwającej pandemii Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami polskich miast i wsi. Czy jest on dla nas tylko dobrym sposobem na rodzinne spędzenie czasu w święto? A może przede wszystkim jest to odważne wyznanie wiary w tych niełatwych czasach?
Będzie się działo! Kanonizacja bł. Karola de Foucauld, beatyfikacja s. Marii Paschalis Jahn i 9 Towarzyszek, sióstr elżbietanek oraz wizyta Ojca Świętego w Kanadzie – to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają nas w Kościele w 2022 r. Ich przeglądu dokonujemy w bieżącej „Niedzieli”.
Prasa katolicka 23.01.2022 r.
- Szczegóły
- Kategoria: Prasa katolicka
„Niedziela”
Nowy dodatek tematyczny „Zrozumieć świat”. A w nim o tym, jakie prawa przysługują rodzicom, którzy nie godzą się na działalność edukatorów seksualnych, jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy oraz czy prąd i gaz będą tańsze.
Cenzurowana religia. Media społecznościowe dyskryminują chrześcijan. Cenzorują nas, kiedy bronimy życia od poczęcia do naturalnej śmierci, kiedy nagłaśniamy historie ludzi nawróconych, kiedy promujemy ideę hospicjów perinatalnych. Ekspert w dziedzinie mediów pisze o tym, dlaczego media społecznościowe prześladują katolików i jak bronić prawa do wolności słowa.
Znajomość Pisma Świętego jest znajomością Chrystusa. Jak czytać Pismo Święte, aby przemieniało nasze życie? Praktycznych wskazówek udziela nam ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Kiedy szczepionka na raka? Choroby onkologiczne są prawdziwą pandemią XXI wieku. Tylko w Polsce nowotwory zabijają każdego dnia prawie 300 osób. Jak rozprawić się z plagą chorób onkologicznych? Więcej na ten temat przeczytamy w najnowszej „Niedzieli”.
„Gość Niedzielny”
Szczególnie zachęcamy do kupienia „Gościa Niedzielnego”, którego lekturę warto zacząć od wywiadu o modlitwie psalmami. Są tam też praktyczne wskazówki jak to zrobić.
Niedziela nr 51
- Szczegóły
- Kategoria: Prasa katolicka
niedziela
TYGODNIK KATOLICKI OD 1926
ZAPRASZAMY DO LEKTURY 51. NUMERU „NIEDZIELI" NA 19 GRUDNIA 2021 R.
PRZEGLĄD „NIEDZIELI" Wybrane artykuły
GRUDNIOWE WYDANIA „NIEDZIELI" Z DODATKAMI
19 grudnia - śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej. 26 grudnia - modlitewnik z kalendarzem katolika na 2022 r.
SPRAWDZIAN Z PATRIOTYZMU O.:• żołnierze strzegący naszej granicy z Białorusią, nie spędzą świąt z rodzinami - będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Aktualną ▪ sytuację na granicy i największe wyzwania dla żołnierzy, którzy jej strzegą, wyjaśnia gen. dyw. dr. Dariusz Parylak. s. 10-12
CZAS SIĘ PRZEBUDZIĆ :O dechrystianizacji i zaniku wiary w Boga - zwłaszcza : u młodego pokolenia oraz o tym, czy odmawiać ślubu : kościelnego tym parom, które pragną go wyłącznie dla jego pięknej oprawy, a nie dlatego, że jest to sakrament, mówi • bp Krzysztof Włodarczyk, nowy ordynariusz bydgoski. s. 20-22
JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ PRZEZ TELEFON :Oszustwa „na wnuczka", „na policjanta", „na funkcjonariusza . CBŚP" czy „na administratora"... Sposobów na wyłudzenie pieniędzy, najczęściej od osób starszych, jest wiele. : Doświadczony policjant radzi, jak nie dać się oszukać przez • telefon.
- s. 57